21.4 C

Ισοπαλία για Αστέρα και Ατρόμητο (pics)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και του Ατρομήτου. με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1

Ισόπαλοι με 1-1 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος, στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στην σημερινή αναμέτρηση. Η ομάδα του Περιστερίου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, και κατάφερε να πετύχει ένα γκολ, ενώ έχασε σημαντικές ευκαιρίες, ώστε να πετύχει περισσότερα τέρματα. Οι παίκτες του Νταμίρ Κάναντι μπήκαν εξαιρετικά στο ματς και κατάφεραν, μόλις στο 3′, να ανοίξουν το σκορ με τον Κουλούρη, ο οποίος μετά από σέντρα του Μανούσου σκόραρε με πλασέ για το 0-1. Οι «κυανόλευκοι» δεν έριξαν ρυθμούς και συνέχισαν να πιέζουν για δεύτερο γκολ, χάνοντας καλή ευκαιρία στο 15′ με τον Ενσικουλού, ενώ στο 29′ ο Κουλούρης και πάλι αστόχησε από πλεονεκτική θέση. Η τελευταία καλή στιγμή του Ατρομήτου ήταν στο 54’, όταν ο Ρισβάνης σημάδεψε το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

Οι Αρκάδες, οι οποίοι δεν είχαν κάνει τίποτα αξιόλογο μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο της αναμέτρησης, έχασαν την πρώτη τους καλή ευκαιρία με σουτ του Κυριακόπουλου, το οποίο απέκρουσε ο Μπάλας Μέγιερι. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν, τελικά, να ισοφαρίσουν στο 75’ με ένα καταπληκτικό σουτ του Τσιλιανίδη, περίπου από τα 25μ. αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο τέρμα, ώστε να πάρουν τη νίκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Κότσιρας, Χριστόπουλος, Μαρτίνειθ, Πασαλίδης, Τζίμας, Βαλιέντε, Σάλας, Ρόλε, Μπαστιάνος, Δουβίκας.
Αγωνίστηκαν και οι: Μουνάφο, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς, Μπελόκ, Γλέζος, Μιχελής, Τσιφτσής και Ρούνεϊ.

Ατρόμητος: Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαίας, Μπουσούλαντζιτς, Βασιλακάκης, Μανούσος, Νασιμέντο, Κουλούρης, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Γιαννούλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Μούζακιτς, Νάτσος, Ρισβάνης, Γαρουφαλιάς, Ούμπιντες, Σόουζα και Λαζαρίδης.