23.4 C

Α1 Πόλο Γυναικών: Μόνος στην κορυφή ο εντυπωσιακός Ολυμπιακός, 18-5 τον ΝΟ Ρεθύμνου

Ο Ολυμπιακός πέρασε μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα της Α’ Γυναικών, καθώς επικράτησε στον αγώνα εξ αναβολής (από την 3η αγωνιστική) του ΝΟ Ρεθύμνου με 18-5, την Κυριακή (1/11), στο Εθνικό Κολυμβητήριο «Π. Καπαγέρωφ».

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Ολυμπιακός (που έκανε το 5 στα 5) κυριάρχησε και προηγήθηκε με 6-0, στη δεύτερη περίοδο, ο ΝΟ Ρεθύμνου ισορρόπησε τον αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει 10-4. Η ίδια εικόνα έμεινε και στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στη νίκη με 18-5.

Σημειώνεται πως στην εξ αναβολής αναμέτρηση, ο Χάρης Παυλίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετές νεαρές αθλήτριες που τον δικαίωσαν. Πρώτη σκόρερ ήταν η Τορνάρου που πέτυχε πέντε τέρματα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  18-5

Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-4, 6-0, 2-1.

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Τζωρτζακάκη 1, Ελευθεριάδου 2, Κανετίδου 1, Παπαδοπούλου, Σιούτη 2, Χριστοδούλου Αμ. 1, Χαλδαίου, Πλευρίτου Β. 3, Θεοφανοπούλου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Δουρέκα, Τορνάρου 5.

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Κυριακάκη 1, Φαρμάκη, Φραγγελάκη 1, Παναγιωτάκη 1, Γαβαλά 1, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη 1, Παντελιδάκη.