17.9 C

Αγώνας θρίλερ στη Βρέμη, 3-2 η Βέρντερ την Άουγκσμπουργκ

Σπουδαίο παιχνίδι παρακολούθησαν οι λάτρεις του επιθετικού ποδοσφαίρου στην αναμέτρηση της Βέρντερ Βρέμης με την Άουγκσμπουργκ που έληξε με 3-2 υπέρ των γηπεδούχων. Η ομάδα της Βρέμης πήρε την πρώτη φετινή της νίκη μέσα στο «Βέζερ στάντιον» και κράτησε την αντίπαλό της στον ένα βαθμό.

Το πρώτο γκολ μπήκε πολύ νωρίς, μόλις στο 6′ μετά από το σουτ του Οσάκο και ασίστ του Φίλκρουγκ, ενώ ο Βάργκας ισοφάρισε έξι λεπτά μετά, με κεφαλιά. Οι πράσινοι πέρασαν πάλι μπροστά με το εντυπωσιακό τέρμα του Σάρτζεντ που κρέμασε τον Κούμπεκ στο 21’.

Με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ξανά με τον Βάργκας, κάνοντας το 2-2. Κάπου εκεί άρχισε να φαίνεται η απουσία του Λιχστάινερ που είχε αποβληθεί από το 34′ και ο Οσάκο έβαλε το νικητήριο γκολ για τη Βέρντερ με ένα καταπληκτικό βολέ στο στο 67ο λεπτό.