20.9 C

Αναστασίου: Ήταν μία δύσκολη εβδομάδα μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-1 επί του Βόλου και αυτό μόνο χαμόγελα θα μπορούσε να προσφέρει στην ομάδα.

Ο Γιάννης Αναστασίου μιλώντας για το ματς υποστήριξε πως μέσω του σημερινού αγώνα η ομάδα του κατάφερε να ξεπεράσει την δύσκολη εβδομάδα που είχε, μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό.

«Προφανώς, ήταν μία δύσκολη εβδομάδα ειδικά όταν χάσαμε το τελευταίο μας παιχνίδι απέναντι στον Παναθηναϊκό. Σήμερα παρουσιαστήκαμε αρκετά καλά, τα παιδιά τα έδωσαν όλα, αν και δεν ήταν καθόλου εύκολο. Αλλά είμαστε μια αρκετά ανταγωνιστική ομάδα. Και όταν όλα τα παιδιά είναι υγιείς είμαστε ένας δύσκολος αντίπαλος για όλους

Σίγουρα όταν κερδίζει η ομάδα, ο προπονητής είναι ο καλύτερος. Αλλά τα παιδιά τα έδωσαν όλα ακολούθησαν το πλάνο. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά σοβαροί και πολύ προσεκτικοί γι’ αυτό και ήμασταν μπροστά στο σκορ. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, περιορίσαμε τα λάθη ήμασταν αρκετά καλοί κυρίως αμυντικά και είχαμε τις ευκαιρίες για να κλειδώσουμε το παιχνίδι».