18.9 C

Αποχώρησε η Σπάρτη από φιλικό στη Λευκωσία!

Η ένταση που δημιουργήθηκε στο φιλικό της Σπάρτης με την Δόξα Κατωκοπιάς στο «Μακάρειο», οδήγησε τους Λάκωνες στην απόφαση να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο

Πρόωρα ολοκληρώθηκε το φιλικό της Σπάρτης με τη Δόξα Κατωκοπιάς, στο «Μακάρειο» στάδιο της Λευκωσίας.

Ο λόγος αφορά στην ένταση που δημιουργήθηκε στον αγωνιστικό χώρο στο 32ο λεπτό τηε αναμέτρησης, όταν ένας παίκτης των φιλοξενούμενων δέχθηκε σκληρό μαρκάρισμα στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Με αφορμή αυτό το περιστατικό, οι ιθύνοντες του συλλόγου της Σπάρτης εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και διαμαρτυρήθηκαν έντονα, ενώ στη συνέχεια αποχώρησαν όλοι μαζί, οδηγώντας στη διακοπή του φιλικού. Κι όλα αυτά τη στιγμή, όπου το σκορ ήταν στα επίπεδα του 4-0 υπέρ της κυπριακής ομάδας

Η ανακοίνωση της Σπάρτης:

«Διακόπηκε το φιλικό της Σπάρτης με τη Δόξα Κατωτοπιάς μετά από έντονες αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων στο 35 λεπτό της αναμέτρησης. Η συμπεριφορά ορισμένων παικτών των γηπεδούχων και τα σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων ήταν η αιτία για να διακοπεί ο αγώνας για να μην έχουμε σοβαρές απώλειες».