20.9 C

Απόλλων – Ολυμπιακός Βόλου 1-0: Φιλική πρώτη νίκη με Ντάουντα

Την πρώτη νίκη του σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης καθώς επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου στη Ριζούπολη.

Το (ανεπίσημο) ντεμπούτο του στον πάγκο έκανε ο Γιώργος Παράσχος, ενώ έπαιξαν οι νεοαποκτηθέντες Κότσαρης, Λισγάρας, Ραΐλι, Τσιλούλης, Ντομίνγκες και Μπαξεβανίδης. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 28ο λεπτό ο Αμπιόλα Ντάουντα με πλασέ ύστερα από σέντρα του Κολ.

Η επόμενη προγραμματισμένη φιλική αναμέτρηση του Απόλλωνα είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο (26/9) στη Ριζούπολη απέναντι στον Ιωνικό.

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης (75′ Στουρνάρας), Τσαμπούρης, Βιτλής (75′ Ρόδης), Λισγάρας, Ραΐλι, Λαγός, Κολ, Τσιλούλης, Φερνάντεθ, Μπεντινέλι, Ντάουντα.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Ντομίγκες, Μπαξεβανίδης, Ιωαννίδης, Βάρκας, Κραγιόπουλος, Ρώσση, Χειρίτραντας και Πατράλης.

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοβ (46′ Λαδάς, 85′ Κωνσταντίνου), Γραικός (72′ Μαυρουδής), Μπουτζίκος, Γιαννίτσης, Ρόκας (72′ Μπαστακούδης), Αγρόδημος (86′ Κόφας), Ντα Κάμπο (80′ Μπέικος), Κόλα (85′ Νκόα), Παπαδημητρίου (60′ Αγιώτης), Κουτσιανικούλης (50′ Βασιλούδης), Σκοπελίτης (62′ Ματίας).