19.9 C

Απόλλων Σμύρνης: Απολαυστικός διαιτητής, ελπίζουμε να φροντίσουν για την προαγωγή του

Σε μία «καυστική ανακοίνωση προχώρησε ο Απόλλων Σμύρνης, εκφράζοντας έντονα παράπονα από τη διαιτησία του κου Κατοίκου του συνδέσμου Αθηνών, μετά την εντός έδρας ήττα του από τον Λεβαδειακό με 1-0.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Κι όμως επρόκειτο για διαιτητή. Μάλιστα… απολαυστικό. Που δεν είδε ένα πέναλτι. Που δεν είδε έναν τερματοφύλακα να τραυματίζεται ολομόναχος. Που δεν είδε τις καθυστερήσεις της αντίπαλης ομάδας.

Που έκανε κι αυτός ακόμα καθυστερήσεις ευρισκόμενος κάθε λίγο και λιγάκι στους δύο πάγκους. Που έδειξε τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις αν και συνολικά οι «ξαπλωμένοι» ποδοσφαιριστές, ο αντίπαλος τερματοφύλακας και ο ίδιος με τα δικά του πήγαινε – έλα στους πάγκους, «έκλεψαν» περισσότερα από είκοσι λεπτά.

Ένας… απολαυστικός διαιτητής. Ελπίζουμε αυτοί που τον παρακολούθησαν να φροντίσουν για την προαγωγή του».