18 C

Άρης – Ολυμπιακός 1-1: Έχασαν έδαφος οι Ερυθρόλευκοι

Άρης και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στη Θεσσαλονίκη, το μεσημέρι της Κυριακής (6/6) για τη 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League Κ19, και οι Ερυθρόλευκοι έχασαν σημαντικό έδαφος στην προσπάθειά τους για την κατάκτηση του τίτλου.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 28 βαθμούς σε 10 αγώνες μετά τη νίκη του στην έδρα της Λαμίας με 5-0 (6/6) και παρέμεινε στην 1η θέση της Super League Κ19, ενώ ο Ολυμπιακός βρίσκεται στη 2η θέση με 25 βαθμούς σε 10 παιχνίδια.

Στο Δημοτικό γήπεδο Πυλαίας «Α. Καραμπουρνιώτης», οι Κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν με διαγώνιο σουτ του Νίκου Σάιμπερτ στο 16′ και οι Ερυθρόλευκοι του Αντώνη Νικοπολίδη ισοφάρισαν στο 87′ με την κεφαλιά του Τάσου Τσέλιου. Ο Ολυμπιακός συνέχισε να πιέζει χάνοντας πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Καράκουτη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ξεμαρκαρίστηκε με ωραία ενέργεια και σούταρε για να διώξει εντυπωσιακά ο Μακρής.

Το Πρωτάθλημα Νέων της τρέχουσας σεζόν θα έχει μόνο ένα γύρο και θα ολοκληρωθεί τη 13η αγωνιστική.

H σύνθεση του Ολυμπιακού: Παπαδούδης, Φρέρης, Αποστολόπουλος, Χριστοφιλόπουλος, Καλογερόπουλος, Νικόλης, Λιάτσος, Σαπουντζής, Κασέμι, Τσέλιος, Κίτσος.