18.3 C

Αρμάνι – Εφές 98-75: Με περίπατο το πλεονέκτημα έδρας

Σαν μια ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έχουν πάρει πολλά λεπτά είδε ο Εργκίν Αταμάν την αναμέτρηση της Εφές στο Μιλάνο απέναντι στην Αρμάνι και υπέστη τη δεύτερη ήττα της στα τελευταία 13 παιχνίδια (98-75).

Οι Ιταλοί ήταν σχεδόν… αλάνθαστοι επιθετικά και κυριάρχησαν από την αρχή της αναμέτρησης με τον Ντιλέινι να επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά τον τραυματισμό του και να πετυχαίνει 7 πόντους σε 16′ συμμετοχής.

Η ομάδα του Μεσίνα ολοκλήρωσε με 21 νίκες την κανονική περίοδο και τερμάτισε 4η περιμένοντας να μάθει τον αντίπαλο της στα πλέι οφ.

Πρώτος σκόρερ με 19 πόντους ήταν ο Σιλντς, ενώ 18 είχε ο Πάντερ και 15 ο Λεντέι. Για την Εφές ξεχώρισε ο Μπομπουά που σημείωσε 15.

Τα δεκάλεπτα: 29-19, 49-39, 78-56, 98-75.