17.7 C

Αρσενιάδης: «Ξέραμε πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα ότι θα δυσκολευόμασταν»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής της Κηφισιάς μετά την ήττα από τον Φοίνικα Σύρου

Η Κηφισιά κατάφερε να επιστρέψει στο ματς με τον Φοίνικα Σύρου ισοφαρίζοντας σε 2-2 σετ το 0-2 των φιλοξενούμενων, ωστόσο στο ται-μπρέικ δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή της με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να πανηγυρίσει ούτε τώρα την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής της ομάδας των βορείων προαστίων, Κώστας Αρσενιάδης:

«Είχε πολλά πρόσωπα η αναμέτρηση. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το πρώτο σετ και ο τρόπος που κολλήσαμε κάποια στιγμή μας δημιούργησε άγχος και μας χάλασε και το ρυθμό για το δεύτερο σετ. Από εκεί και πέρα το θετικό είναι ότι η ομάδα βρήκε τρόπο να αντιδράσει. δεν βρισκόμαστε στη φάση που θέλουμε για να κάνουμε τέτοιες ανατροπές. Αντιδράσαμε, πήραμε το σετ, παίξαμε πολύ καλό βόλεϊ, και στο πέμπτο σετ μέχρι κάποια σημεία. Χάσαμε κάποιες φάσεις που δεν πρέπει να χάνονται. Το παιχνίδι κατέληξε στη Σύρο που έχει πολλά ατού και κάποιους παίκτες που ανά πάσα στιγμή μπορούν να κάνουν τη διαφορά.

Ξέραμε ότι πριν αρχίσει το πρωτάθλημα ότι φέτος θα είναι δύσκολο για εμάς να καταφέρουμε κάτι, τώρα επιβεβαιώνεται. Θα κάνουμε την προσπάθεια μας, τίποτα δεν μπορεί να προκαθοριστεί τις πρώτες αγωνιστικές».