22.6 C

Άστον Βίλα – Μαν. Γιουνάιτεντ 2-2: Ο Κουτίνιο σόκαρε στο ντεμπούτο του την ομάδα του Ράνγκνικ (vid)

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο τέρματα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να επικρατήσει της Άστον Βίλα και το παιχνίδι έληξε ισόπαλο (2-2).

Με πρωταγωνιστή τον Φιλίπε Κουτίνιο που έκανε το ντεμπούτο του, οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε διάστημα μόλις πέντε λεπτών να μετατρέψουν το εις βάρος τους 2-0, στο τελικό 2-2.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι άνοιξαν νωρίς το σκορ, όταν το δυνατό σουτ από τον Μπρούνο Φερνάντες σε συνδυασμό με την γκάφα του Μαρτίνες, οδήγησαν την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Ο Πορτογάλος όμως δεν σταμάτησε εκεί αφού εκμεταλλευόμενος ένα ακόμα λάθος της αντίπαλης ομάδας, έκανε το 0-2 – με την συνδρομή του δοκαριού – στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Και ενώ όλα έδειχναν διπλό, η γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και με τον Ράμσεϊ μείωσαν σε 1-2, με τον Φελίπε Κουτίνιο να προσφέρει μία πολύ όμορφη ασίστ στον συμπαίκτη του.

Ο Βραζιλιάνος όμως δεν έμεινε εκεί και στο 82ο λεπτό του παιχνιδιού πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την φανέλα της Άστον Βίλα, πραγματοποιώντας ένα ονειρικό ντεμπούτο με τους Χωριάτες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 14/1

Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας 1-1 (87′ αυτ. Άντερσεν / 69′ Γκάλαχερ)

Σάββατο 15/1

Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι 1-0 (70′ Ντε Μπρόινε)

Γουλβς – Σαουθάμπτον 3-1 (37′ πεν. Χιμένες, 59′ Κόουντι, 90+1′ Αντάμα Τραορέ / 84′ Γουόρντ-Πράουζ)

Νιούκαστλ – Γουότφορντ 1-1 (49′ Σεντ-Μαξιμέν / 88′ Ζοάο Πέδρο)

Νόριτς – Έβερτον 2-1 (16′ αυτ. Κιν, 18′ Ίντα / 60′ Ριτσάρλισον)

Άστον Βίλα – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2 (77′ Ράμσεϊ, 81′ Κουτίνιο / 6′, 67′ Μπρούνο Φερνάντες)