17.7 C

Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 3-4: Άλωσε το Βίλα Παρκ με μαγικό Γουόρντ Πράουζ

Τη δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα της γνώρισε η Άστον Βίλα που είδε τη Σαουθάμπτον να περνά με 4-3 από το Βίλα Παρκ και παράλληλα να ανεβαίνει βαθμολογικά.

Η ομάδα του Χάσενχουλτ ήταν χάρμα ιδέσθαι στο πρώτο ημίχρονο και έκανε κυριολεκτικά ό,τι ήθελε στο χορτάρι έχοντας έναν φανταστικό Γουόρντ Πράουζ, ο οποίος μοίρασε μία ασίστ στον Βέστεργκααρντ (20′) και σκόραρε με δύο εκπληκτικές εκτελέσεις φάουλ για το 0-3 του πρώτου μέρους!

Ο Ινγκς στο 58′ με ένα φοβερό σουτ έγραψε το 0-4, κάτι που αφύπνισε την Άστον Βίλα. Οι Χωριάτες ήταν άλλη ομάδα μετά το 60′ και αφού μείωσαν με τον Μινγκς στο 62′, έφτασαν στο τελικό 3-4 χάρη στα τέρματα των Γουότκινς και Γκρίλις στις καθυστερήσεις.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 30/10

Γουλβς – Κρίσταλ Πάλας 2-0 (18′ Αΐτ-Νουρί, 27’ Ποντένσε)

Σάββατο 31/10

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (28′ Γουόκερ)

Μπέρνλι – Τσέλσι 0-3 (26′ Ζιγές, 63′ Ζουμά, 70′ Βέρνερ)

Λίβερπουλ – Γουέστ Χαμ 2-1 (42′ πεν. Σαλάχ, 85′ Ζότα / 10′ Φορνάλς)

Κυριακή 1/11

Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 3-4 (62′ Μινγκς, 90+3′ πεν. Γουότκινς, 90+7′ Γκρίλις / 20′ Βέστεργκααρντ, 33′ 45′ Γουόρντ-Πράουζ, 58′ Ινγκς)

Νιούκαστλ – Έβερτον (16:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ (18:30)

Τότεναμ – Μπράιτον (21:15)