12.5 C

Αταμάν: Δεν μπορούσαμε να βρούμε τον έκτο και έβδομο παίκτη

Ο Εργκίν Αταμάν είδε τη Ρεάλ Μαδρίτης να ισοφαρίζει την προημιτελική σειρά της Euroleague σε 2-2 (29/4, 82-76) και μετά το τέλος του αγώνα επί ισπανικού εδάφους στάθηκε στην κούραση των βασικών παικτών του.

Ο Τούρκος προπονητής της Αναντολού Εφές επισήμανε χαρακτηριστικά: «Και οι δύο ομάδες πάλεψαν πολύ. Ήταν ένα παράξενο παιχνίδι. Ξεκινήσαμε με 0-17 στα πρώτα 5-6 λεπτά.

Στη συνέχεια, καταφέραμε να αλλάξουμε την πορεία του ματς, μέχρι τα τελευταία πέντε λεπτά. Δεν μπορούσαμε να βρούμε τον έκτο και τον έβδομο παίκτη να συνεισφέρει, εκτός από τους 4-5 που βοήθησαν πολύ. Εκείνοι που έκαναν τη μεγαλύτερη προσπάθεια στο πρώτο κομμάτι του ματς, κουράστηκαν στο τέλος.

Ο αντίπαλός μας δεν παραδόθηκε ξανά και όπως και στο παιχνίδι που προηγήθηκε, η Ρέαλ νίκησε. Η σειρά τώρα είναι στο 2-2 και θα παίξουμε τον… τελικό στην Κωνσταντινούπολη».