21.3 C

Ατρόμητος – Απόλλων 1-1: Ικανοποιημένοι και οι δύο με τον βαθμό (vid)

Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης έμειναν στο 1-1 στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου για τη 2η αγωνιστική των πλέι άουτ, με τις δύο ομάδες να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό σε αυτή τη φάση του πρωταθλήματος και να φτάνουν τους 29.

Το παιχνίδι είχε ελάχιστες καλές στιγμές και τα πάντα κρίθηκαν μέσα σε διάστημα τριών λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο μέρος δεν είχε καμία κλασική ευκαιρία, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας και τους φιλοξενούμενους να απειλούν από απόσταση.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Απόλλων αιφνιδίασε με τον Φατιόν. Ο αμυντικός μέσος της Ελαφράς Ταξιαρχίας έπιασε ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μανδά για το 0-1.

ΤΟ 0-1 ΤΟΥ ΦΑΤΙΟΝ

Οι πανηγυρισμοί για την ομάδα του Χάβου δεν κράτησαν για πολύ και αυτό γιατί στο 52′ ο Μανούσος βγήκε (καλυπτόμενος) στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων, πέρασε τον Βέρχουλστ και από δύσκολη γωνία ισοφάρισε σε 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥΣΟΥ

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε την κατοχή και τον έλεγχο της αναμέτρησης μέχρι το φινάλε, ωστόσο δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη στιγμή για να φτάσει σε γκολ νίκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 1-1

Γήπεδο: Περιστερίου

Σκόρερ:
52′ Μανούσος / 49′ Φατιόν

Διαιτητής: Μανούχος

Κίτρινες: Ούμπιδες / Μπεντινέλι

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μανδάς, Τομάσεβιτς, Μαυρομάτης, Γούτας, Γκάλο, Σάλομον, Μουνίθ (64′ Ούμπιδες), Χαρίσης (78′ λ.τρ. Νάτσος), Χριστοδουλόπουλος (46′ Αγκάγιεφ), Ενσικουλού (86′ Εντομβόνγι), Μανούσος (78′ λ.τρ. Κωτσόπουλος)

Απόλλων Σμύρνης (Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Χουχούμης, Κολ (90′ Λαγός), Φατιόν, Σλίβκα, Μπεντινέλι (83′ Μαρκ Φερνάντεθ), Τσιλούλης (76′ Μουνιέ), Ντάουντα (76′ Ιωαννίδης)