21 C

Ατρόμητος – Λαμία 1-1: Ο Βέλλιος κράτησε όρθιους τους Περιστεριώτες

Ατρόμητος και Λαμία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, καθώς ο αγώνας τους ολοκληρώθηκε ισόπαλος (1-1), με τις δύο ομάδες να μην αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο στα 90 λεπτά.

Αμφότερες οι ομάδες δεν ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση, δεν δημιούργησαν κάποια αξιόλογη φάση στο πρώτο ημίχρονο και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυναμικά και είχε την πρώτη του, πραγματικά, καλή ευκαιρία με τον Απόστολο Βέλλιο, αλλά η κεφαλιά του πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία του Μέγιερι.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν πρώτοι, καθώς ο Δημούτσος βρήκε πολύ ωραία τον Τουράμ, ο οποίος ήτνα ψύχραιμος και άνοιξε το σκορ στο 72ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω, όμως και οι κόποι τους ανταμείφθηκαν, καθώς κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Βέλλιο στο 83ο λεπτό, μετά από αδράνεια στην άμυνα της Λαμίας.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι και εν τέλει ο αγώνας έληξε με το σκορ στο 1-1. Πλέον, ο Ατρόμητος ανέβηκε στους 19 και η Λαμία στους 18, παραμένοντας, ωστόσο, αρκετά κοντά στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μέγιερι, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μανούσος, Νασιμέντο Σάντος, Ουγκράι (Γιακουμάκης 75”), Ρόσα (Ανδρούτσος 55”), Χαρίσης (Ούμπιδες 66”), Βέλλιος

Λαμία (Μάντζιος): Καχριμάν, Ασίγκμπα, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Σκαρντοβέλι, Δημούτσος, Σκόνδρας, Καραμάνος, Τιρόνε (Ρόμανιτς 65”), Βασιλόγιαννης (Βύντρα 81”), Τουράμ