24.6 C

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2: «Διπλό» επτάδας για τους Γιαννιώτες

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα επί του Ατρομήτου με 2-0, ανέβηκε στους 8 βαθμούς και πρόσκαιρα στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε δυναμικά την αναμέτρηση, καθώς στο πρώτο λεπτό ο Μανούσος είχε δοκάρι. Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν η ίδια, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να επιβάλλει τον ρυθμό του στον αγώνα και τον Ατρόμητο να μπορεί να αντιδράσει.

Στο 37ο λεπτό ο Ελευθεριάδης έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς να αλλάξει κάτι.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν πάρα πολύ την ομάδα του Κάναντι και τελικά οι κόποι τους ανταμείφθηκαν, όταν ο Κάργας έκανε το 2-0 στο 70.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ατρόμητος είχε 7 σουτ και κανένα στον στόχο, με τον Αυστριακό προπονητή να έχει ακόμα πάρα πολύ δουλειά να κάνει αν θέλει η εικόνα της ομάδας του να βελτιωθεί.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Σάλιακας (90′ Λιάσος), Πίρσμαν, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κάργας, Ντομίνγκεθ, Ελευθεριάδης (46′ Λώλης), Καρτάλης (73′ Μπρένερ), Λέο, Παμλίδης (83′ Οικονομόπουλος)

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γούτας, Ρισβάνης, Στρούγγης (46′ Τομάσεβιτς), Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Μπουσουλάτζιτς (69′ Ούμπιδες), Χαρίσης (46′ Σάλομον), Κωτσόπουλος (63′ Μάτιτς), Χριστοδουλόπουλος (76′ Γιακουμάκης), Μανούσος