18.4 C

Ατρόμητος – Βόλος 0-0: Λευκή ισοπαλία σε ένα… άχρωμο παιχνίδι

Ατρόμητος και Βόλος έμειναν στο 0-0 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League ένα αποτέλεσμα που δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να φτάσουν τον Παναθηναϊκό στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ήταν πολύ καλύτερη των φιλοξενούμενων στο πρώτο μισό της αναμέτρησης. Ο Ατρόμητος είχε όλες τις καλές ευκαιρίες στον αγώνα, με τον Βόλο να αρέσκεται στον ρόλο του κομπάρσου, μιας και δεν μπόρεσε να σημειώσει τελική στα πρώτα 45 λεπτά.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Ατρόμητος είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στην αναμέτρηση, όταν ο Ούμπιντες βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

Ο Βόλος δεν μπορούσε να παίξει το παιχνίδι του μιας και η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, εμ τους γηπεδούχους να κάνουν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά να μην μπορούν να μετουσιώσουν σε γκολ τις φάσεις που δημιουργούσαν.

Έτσι, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό η κάθε μία, με τον Ατρόμητο να ανεβαίνει στους 26 και τον Βόλο στους 22.

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μέγιερι, Γκάλο, Ρισβάνης (Στρούγγης 42′), Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης, Ραούλ Μπαένα (Μάντσον 76′), Ενσικουλού (Βέλλιος 62′), Ούμπιντες, Γιακουμάκης, Μανούσος

Βόλος (Γκαγιέγο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης (Λύρατζης 65′), Διαμαντής, Δημόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Κανταμούρο, Μαξ, Γέντρισεκ (Μάντζης 73′), Ζοάο, Τόρες