22.6 C

Μπάγερν – Μπόχουμ 7-0: Οι Βαυαροί δεν έδειξαν έλεος στην ομάδα Σταφυλίδη και Λαμπρόπουλου (vid)

Κανένα έλεος δεν έδειξε η Μπάγερν Μονάχου στη νεοφώτιστη Μπόχουμ την οποία σκόρπισε με 7-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Νάγκελσμαν κατάφερε να πάρει από νωρίς κεφάλι στην αναμέτρηση και ουσιαστικά δεν αντιμετώπισε κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι φιλοξενούμενοι με βασικούς τους Λαμπρόπουλο – Σταφυλίδη, δεν μπόρεσαν να γίνουν απειλητικοί σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, αφού το σκορ ημιχρόνου ήταν στο 4-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λερόι Σανέ στο 17’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κίμιχ διπλασίασε τα τέρματα της Μπάγερν. Στο 32’ ο Γκνάμπρι μετά από τρομερή κούρσα με διαγώνιο σουτ έγραψε το 3-0 και έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες της Μπόχουμ για κάτι καλό.

Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Λαμπρόπουλος πέτυχε ένα απίστευτο αυτογκόλ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στην επανάληψη ο Λεβαντόφσκι έκανε το 5-0, πριν σκοράρουν ο Κίμιχ και ο Τσούπο Μότινγκ για το τελικό σκορ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 17/9

Χέρτα Βερολίνου – Γκρόιτερ Φιρτ 2-1 (61’ Έκελενκαμπ, 79’ αυτ. Μπάουερ, 57’ πεν. Χργκότα)

Σάββατο 18/9

Μπάγερν Μονάχου – Μπόχουμ 7-0 (17’ Σανέ, 27’,65’ Κίμιχ, 32’ Γκνάμπρι, 43’ αυτ. Λαμπρόπουλος, 61’ Λεβαντόφσκι, 79’ Τσούπο-Μότινγκ

Μάιντς – Φράιμπουργκ  0-0

Άουγκσμπουργκ – Γκλάντμπαχ  1-0 (80’ Νιντερλέχνερ)

Αρμίνια Μπίλεφελντ – Χοφενχάιμ 0-0

Κολωνία – Λειψία (19:30)