21 C

Μπέτις – Κάντιθ 1-1: Μοιράστηκαν βαθμούς στο ανδαλουσιάνικο ντέρμπι

Στο ανδαλουσιάνικο ντέρμπι της Μπέτις με την Κάντιθ, οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία (1-1) στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και για δεύτερο σερί παιχνίδι δεν κατάφεραν να βρουν τη νίκη.

Η Κάντιθ ήταν εκείνη που προηγήθηκε στο 11ο λεπτό από την άσπρη βούλα και με τη… δεύτερη.

Ο Λοσάνο ανατράπηκε από τον Ρούι Σίλβα και οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το πέναλτι που απέκρουσε ο Πορτογάλος σε πρώτο χρόνο. Ο διαιτητής υπέδειξε επανάληψη γιατί δεν ακουμπούσε πόδι του στη γραμμή και ο Νεγρέδο επανέλαβε την εκτέλεση από την οποία έκανε το 0-1.

Η ισοφάριση ήρθε 11 λεπτά αργότερα με τον Χουάνμι να παίρνει τη δεύτερη κεφαλιά μετά από εκείνη που ήταν πάσα του Φεκίρ για να διαμορφώσει το 1-1. Μάλιστα, οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στο πρώτο μέρος για να πάρουν τη νίκη.