21.6 C

Champions League πλέι οφ: Με το ενάμισι πόδι στους ομίλους η Σάλτσμπουργκ, όλα στο μηδέν στην Τσεχία

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στη Ρωσία κόντρα στην Κράσνονταρ (2-1), ωστόσο διατηρεί ζεστές τις πιθανότητες του για πρόκριση στους ομίλους, εφόσον φυσικά νικήσει στην Τούμπα.

Την ίδια ώρα στα άλλα ματς που διεξήχθησαν, η Σάλτσμπουργκ με μεγάλη ανατροπή στο Τελ Αβίβ νίκησε τη Μακάμπι (2-1) και με το ενάμισι πόδι βρίσκεται στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη αγωνίστηκε με πολλές απουσίες λόγω κορωνοϊού, προηγήθηκε στο 9′ με τον Μπίτον και άντεξε για ένα ημίχρονο.

Οι Αυστριακοί με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σομποσλάι στο 49′ και με το γκολ του Οκουγκάβα οχτώ λεπτά αργότερα διαμόρφωσαν το τελικό 1-2 που είναι δύσκολα αναστρέψιμο σκορ για τους Ισραηλινούς.

Στην Πράγα η Σλάβια δεν κατάφερε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα της Μίντιλαντ (0-0), η οποία είχε ευκαιρία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να αποδράσει με το διπλό. Την επόμενη εβδομάδα στη Δανία οι δύο ομάδες θα λύσουν οριστικά τις διαφορές τους.