16.4 C

Χανιά – Απόλλων Λάρισας 1-2: Απίστευτη ανατροπή και νίκη στο 92′

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Απόλλων Λάρισας απέδρασε με τη νίκη από τα Χανιά, παρότι βρισκόταν στα… σχοινιά για 86 λεπτά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Κάσσου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και το ματς κυλούσε με ιδανικό τρόπο για ένα τρίποντο.

Ωστόσο, ο Απόλλων Λάρισας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Οι φιλοξενούμενοι στο 86′ ισοφάρισαν με τον Λίταινα και ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Τασιούλη που είχε μόλις περάσει λίγα λεπτά πριν, ως αλλαγή στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε το τελικό 1-2, χαρίζοντας ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα του.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72′ Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Χύσι), Λεοζίνιο (82′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85′ Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας, Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41′ Καμπέρης), Μπαστακός.