17.2 C

Χάντμπολ: Καίει την ΑΕΚ το φύλλο αγώνα με Ολυμπιακό

Η ΑΕΚ πανηγύρισε μια τεράστια πρόκριση επί του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου Χάντμπολ. Ωστόσο, τα… παρατράγουδα δεν έλειψαν, με το φύλλο αγώνα της αναμέτρησης να αναγράφει πως δεν τηρήθηκαν κάποια μέτρα ασφαλείας, ενώ δημιουργήθηκαν προβλήματα από τη συμπεριφορά μερίδας οπαδών της.

Αναλυτικά όσα αναφέρει το Φ.Α:

«Πριν την έναρξη του αγώνα και κατά τη διάρκεια αυτού και μετά το τέλος του, ακούστηκαν υβριστικά συνθήματα που θα αναφερθούν αναλυτικά στην έκθεση του παρατηρητή αγώνα. Καθυστέρησε το β’ ημίχρονο κατά 7 λεπτά γιατί δεν τηρήθηκαν τα μέτρα ασφαλείας που είχε θέσει η Ομοσπονδία (ΟΧΕ) όπως δεν τηρήθηκαν επίσης τα μέτρα ασφαλείας που είχε θέσει η ΟΧΕ και από την αρχή του αγώνα και στις δύο γωνίες.

Στο 53:07 του αγώνα διακόψαμε το παιχνίδι γιατί οι φίλαθλοι έφτυναν στο κεφάλι του αθλητή του Ολυμπιακού. Επίσης φίλαθλος σε αναπηρικό αμαξίδιο, που του επετράπη να παρακολουθήσει τον αγώνα 4 μέτρα από τη γραμμή του τέρματος καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου χειρονομούσε προς τον πάγκο της ομάδας ΟΣΦΠ απρεπώς και επιδείκνυε χαρτονόμισμα των 20 ευρώ ειρωνικά. Ακολουθεί αναλυτική έκθεση του παρατηρητή αγώνα και του παρατηρητή ασφαλείας».