15 C

Χετάφε – Ατλέτικο 1-2: Και πώς να το χάσει με τέτοιον Σουάρες; (vid)

Ακόμα μία μεγάλη νίκη πήρε η Ατλέτικο Μαδρίτης στο Ισπανικό πρωτάθλημα, αφού επικράτησε της Χετάφε με 1-2 με τον Λουίς Σουάρεζ να κάνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Η ομάδα του άλλοτε τεχνικού του Ολυμπιακού, Μίτσελ δεν έχει καταφέρει ακόμα να πάρει βαθμό στο πρωτάθλημα και τα σύννεφα πάνω από το όνομα του ολοένα και πυκνώνουν.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν να προηγούνται χάρη στο γκολ του Στέφαν Μίτροβιτς στο 45′, υπέκυψαν μετά το 74ο λεπτό όπου αποβλήθηκε ο Κάρλες Αλενιά.

Στο 78′ ο Λουίς Σουάρεζ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Ουρουγουανός κατάφερε να κάνει το 1-2 και να χαρίσει το τρίποντο στους πρωταθλητές.

Οι Ροχιμπλάνκος με αυτή τη νίκη σκαρφάλωσαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και πλέον περιμένουν ένα στραβοπάτημα της Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στην Μαγιόρκα το βράδυ της Τετάρτης (22/09).