20.7 C

Χιμένεθ: Οι λεπτομέρειες θα κάνουν τη διαφορά με τον ΠΑΟΚ

Ο Μανόλο Χιμένεθ μίλησε στην κάμερα της NOVA ενόψει του μεγάλου ματς με τον ΠΑΟΚ (24/1, 19:30), με τον Ισπανό τεχνικό να τονίζει πως οι λεπτομέρειες είναι εκείνες που θα κρίνουν το αποτέλεσμα του αγώνα, ενώ αναφέρθηκε και στην εικόνα της ΑΕΚ, δηλώνοντας πως υπάρχουν ακόμα μεγάλα περιθώρια βελτίωσης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στη NOVA:

«Συνεχίζουμε να δουλεύουμε, έχουμε ένα δύσκολο ματς μπροστά μας, έχει γίνει η αποκατάσταση και θα είμαστε σε καλή κατάσταση για να παίξουμε σε μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.

Είναι σημαντικό να έχουν όλοι την ίδια νοοτροπία στους αγώνες. Πρέπει να συνεχίσουμε να κάνουμε ευκαιρίες, αλλά να τις μετουσιώνουμε σε γκολ. Έχουμε κάποιες αδυναμίες στα τελειώματα των φάσεων.

Η ομάδα έχει βελτιωθεί σημαντικά, αλλά υπάρχουν ακόμα τεράστια περιθώρια βελτίωσης.

Για το ματς με τον ΠΑΟΚ: «Είναι σημαντικό παιχνίδι για το ελληνικό πρωτάθλημα, η μια ομάδα γνωρίζει την άλλη τέλεια. Θα είναι οι μικρές λεπτομέρειες αυτές που θα κάνουν τη διαφορά».