21.4 C

Χοκς – Μπακς 121-114: Συνεχίζουν να προβληματίζουν τα Ελάφια, έκτη ήττα στα τελευταία 8 ματς (vid)

Τι κι αν βρέθηκαν στο +10 μόλις 8 λεπτά πριν τη λήξη του ματς, οι Μπακς έχασαν την συγκέντρωσή τους και κατά συνέπεια και το ματς από τους Χοκς με το τελικό 121-114 να δικαιώνει την ομάδα της Ατλάντα για το υπομονετικό της αλλά και αποτελεσματικό παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση.

Σε μία βραδιά που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κινήθηκε σε ρηχά νερά οι περσινοί πρωταθλητές δεν έβρισκαν πολλές λύσεις κάτω από τη ρακέτα και ουσιαστικά εξαφανίστηκαν από το γήπεδο στα κρίσιμα λεπτά της τέταρτης περιόδου, κάτι που του οδήγησε στην έκτη ήττα τους στα τελευταία 8 ματς.

Ο Greak Freak τελείωσε το ματς με 27 πόντους και 10/14 βολές, 7/17 δίποντα, 1/3 τρίποντα, έχοντας επίσης 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 5 λάθη σε 37 λεπτά συμμετοχής.

Κορυφαίος για την Ατλάντα ήταν (ποιος άλλος) ο Τρέι Γιανγκ με 30 πόντους και 11 ασίστ.

Δωδεκάλεπτα: 17-26, 50-62, 83-88, 121-114.