23.3 C

Διαγόρας – Λεβαδειακός 0-4: Σαρωτικός στη Ρόδο με εκπληκτικό Κωστή (vid)

Άνετο πέρασμα από τη Ρόδο είχε ο Λεβαδειακός, καθώς επιβλήθηκε του Διαγόρα με 4-0 και έχει πλέον 31 βαθμούς, με αποτέλεσμα να διατηρείται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Τίποτα δεν προμήνυε πως θα ερχόταν μια τόσο ευρεία νίκη για την ομάδα της Βοιωτίας, αφού και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης. Απόλυτος πρωταγωνιστής ήταν ο Κωστή που αγωνίζεται στους Βοιωτούς με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό.

Ο Κύπριος μέσος άνοιξε το σκορ με πλασέ στο 74′ μετά το γύρισμα του Πολέτο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Βραζιλιάνος του σέρβιρε έτοιμο γκολ για να το πετύχει ο Κωστή με κεφαλιά.

Ο Πολέτο έβαλε το όνομα του στη λίστα των σκόρερ στο 90′ και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Θεοχάρης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.