21.4 C

Διακοπή λόγω πανό στην Πυλαία, απείλησε να φύγει ο Ολυμπιακός

Ενταση επικράτησε λίγο μετά το ξεκίνημα της αναμέτρησης στο κλειστό της Πυλαίας για τον 2ο ημιτελικό του League Cup, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.

Οι ερυθρόλευκοι διαμαρτυρήθηκαν για την ύπαρξη μιας σημαίας της Κολομβίας στις εξέδρες, με τα πρόσωπα των Μαρικάνη, Αυγενάκη, Θεοδωρίδη και Καραπαπά και απείλησαν με αποχώρηση σε περίπτωση που το πανό δεν κατέβαινε άμεσα.

Το ματς διακόπηκε για λίγα λεπτά στο 5-3 του α’ σετ, με τον κομισάριο του αγώνα να δίνει τελικά την εντολή για απομάκρυνση της σημαίας.

Στο διάστημα της διακοπής, ο πασαδόρος του ΠΑΟΚ, Θανάσης Τερζής, εξέφρασε τα παράπονά του προς τους διαιτητές, λέγοντας χαρακτηριστικά πως «Στο Ρέντη δε δείχνετε τέτοια ευαισθησία, εκεί δε βλέπετε τα πανό, δε διακόπτετε τους αγώνες».