21.7 C

Καμπετσής: «Αν είχε δέκα λεπτά ακόμη το ματς, θα το γυρίζαμε»!

Ο Αργύρης Καμπετσής σχολίασε μετά το τέλος του ματς στην Τρίπολη πως ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να πάρει ακόμα και τους τρεις βαθμούς της νίκης αν υπήρχε λίγος περισσότερος χρόνος

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να μείνει όρθιος στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα (1-1), ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μακέντα!

Ο Αργύρης Καμπετσής, σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, τόνισε πως αν υπήρχε λίγος χρόνος ακόμη στο παιχνίδι, αυτός και οι συμπαίκτες του θα είχαν κάνει την ολική ανατροπή!

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο νεαρός επιθετικός:

«Μακάρι να είχε 10 λεπτά ακόμη το παιχνίδι. Αν είχαμε λίγο χρόνο ακόμη θα κάναμε την ανατροπή. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Μετά το γκολ, που πετύχαμε, ξυπνήσαμε. Το πιστέψαμε πιο πολύ ότι μπορούμε να νικήσουμε.

Εμείς από την αρχή που κατεβήκαμε στο παιχνίδι θέλαμε να νικήσουμε. Δεν μας κάθισε, αλλά τουλάχιστον πήραμε τον πόντο. Ευχαριστούμε τον κόσμο για τη συμπαράστασή του. Ήταν πολύ καλός σε όλο το παιχνίδι».