25.3 C

Έχασε από «δικό» της… παιδί η Ίντερ

Ο Φεντερίκο Ντιμάρκο που ανήκει στην Ίντερ έδωσε τη νίκη στην Πάρμα

Σε δύσκολη θέση βρίσκεται η Ίντερ που γνώρισε την δεύτερη ήττα της σε τέσσερα παιχνίδια στη φετινή Serie A από την Πάρμα με 0-1 εντός έδρας. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έφυγαν νικητές από το Μιλάνο για πρώτη φορά από το 1999.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Λουτσιάνο Σπαλέτι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Πέρισιτς στο 17’ και τον Σκρίνιαρ στο 27΄. Η Πάρμα «απάντησε» στο 33’ όταν ο Ζερβίνιο σούταρε, αλλά ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά την μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ έπαιξε μονότερμα την Πάρμα χωρίς να μπορέσει να ανοίξει το σκορ. Τελικά στο 80’ οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το γκολ που τους έδωσε τη νίκη, όταν ο Φεντέρικο Ντιμάρκο, που αγωνίζεται ως δανεικός σ΄αυτούς από τους «νερατζούρι», έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με εντυπωσιακό σουτ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Χαντάνοβιτς.