16.7 C

Ελπίδες πρόκρισης για Ανόρθωση και Απόλλωνα

Η «Κυρία» νίκησε 2-1 τη Λάτσι, ο Απόλλων ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Στούμπρα

O Απόλλων Λεμεσού φιλοξενήθηκε στην έδρα της Στούμπρας. Η κυπριακή ομάδα ηττήθηκε με 1-0 σε ένα ματς το οποίο διεξήχθη υπό κακές συνθήκες και διακόπηκε για τουλάχιστον μία ώρα λόγω έντονης βροχόπτωσης. Το αποτέλεσμα αφήνει ανοικτή την πρόκριση για τους Απολλωνιστές, που θα παίξουν μπροστά στον κόσμο τους την επόμενη εβδομάδα.

ΣΤΟΥΜΠΡΑΣ: Γιοσβιάκι, Μπίσι, Αλμέιδα, Βιλέλα, Τσερκάουσκας, Σαντάουσκας, Σα, Μάρκος(85′ Αλ Τζασάσι), Μπούχαρεμπ (66′ Λίου), Γκαλκεβίτσιους (81′ Ματσαρασβίλι)

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Πέδρο, Γιούστε, Κυριάκου, Βασιλείου, Μάρκοβιτς, Σακέτι, Μπρου(75′ Καρώ), Παπουλής (88′ Πολίτσι), Σαρδινέρο, Σκέμπρι (68′ Πίττας)

Η Ανόρθωση υποδέχτηκε εντός έδρας, αλλά κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας, την αλβανική Λάτσι και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι Κύπριοι κατάφεραν να βρουν δύο πολύ γρήγορα γκολ με τους Πράνιτς (πέναλτι 52’) και Σισέ (59’) και πήραν τη νίκη που τους δίνει ένα μικρό προβάδισμα για την αναμέτρηση της Αλβανίας την ερχόμενη εβδομάδα.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μάριο Φελγκέιρας, Σίλντενφελντ, Σωτηρίου, Κόφι, Πράνιτς, Ζοάο Βίκτορ, Ράγιος, Ιγκιέμπορ (34′ Οικονομίδης), Σεκού Σισέ, Τζούριτς, Μικελτάτζε (81′ Εγγλέζου).

ΛΑΤΣΙ: Σελμάνι, Σεφγκίναϊ, Χοτζαλάρι, Γκιόνι, Χάντροϊ (90′ Τσίτσα), Στούμπινα, Έλερ, Γιονούζι, Λούσκια, Κεντές, Ουζούνι.