19.3 C

«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις για τη Μίλαν

Η επόμενη αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, Μίλαν, ήρθε ισόπαλη (2-2) με την Αταλάντα για την 5η αγωνιστική της Serie A

Η Μίλαν, επόμενη αντίπαλος του Ολυμπιακού για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, αν και προηγούνταν με 2-1 μέχρι το 90, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από την Αταλάντα (2-2) σε ματς για την 5η αγωνιστική της Serie A.

Οι «ροσονέρι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα με τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Γκόμεζ στο 54’. Η ομάδα του Μιλάνο προηγήθηκε ξανά στο σκορ στο 61’ με τον Μποναβεντούρα, αλλά η Αταλάντα είχε και πάλι απάντηση! Ο Ριγκόνι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων προκάλεσε… έμφραγμα στους Μιλανέζους ισοφαρίζοντας σε 2-2!