24.2 C

Ένα ημίχρονο έφτανε στη Ρόμα

Άνετη νίκη με 4-0 επί της Φροζινόνε πέτυχε η Ρόμα με τα τρία από τα τέσσερα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο

Πατώντας στο τέρμα το γκάζι μόνο στο πρώτο ημίχρονο, η Ρόμα κέρδισε εύκολα και γρήγορα τη Φροζινόνε πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα και πρώτη εντός έδρας. Το πρώτο γκολ το σημείωσε ο Ουντέρ στο δεύτερο μόλις λεπτό, ενώ ακολούθησαν άλλα δύο από τον Παστόρε στο 28′ και τον Ελ Σαράουι στο 37′. Προηγούμενη με 3-0, η ομάδα του Ντι Φραντσέσκο κατέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο και έβαλε το “κερασάκι” στην τούρτα με το γκολ του Κολάροφ στο 87′. Η Φροζινόνε από τη μεριά της γνώρισε ακόμα μια ήττα και παρέμεινε στον έναν βαθμό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Ρόμα: Όλσεν, Σαντόν, Μανωλάς (46΄ Μαρκάνο), Κολάροφ, Ντε Ρόσι (82΄ Πελεγκρίνι), Ενζονζί, Ουντέρ, Παστόρε (67΄ Ζανιόλο), Ελ Σαράουι, Σικ.
Φροζινόνε: Σπορτιέλο, Σαμπράνο, Γολδανίγα, Αριάουδο, Καπουάνο, Μπεγκέτο, Τσιμπσά, Κρίσετιγκ, Κασάτα (72′ Σοντιμό), Πιναμόντι (66′ Σιοφάνι), Σιανό (72′ Κάμπελ)