19.9 C

Ενγκμπακοτό: Ακόμα ελπίζουμε ότι θα βγούμε Ευρώπη

«Εύθραυστη» χαρακτήρισε ο Γενί Ενγκμπακοτό την περίοδο στην οποία βρίσκεται ο Παναθηναϊκός, μετά τη νέα γκέλα στους Ζωσιμάδες κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα (1-0), τονίζοντας ωστόσο, πως οι Πράσινοι συνεχίζουν να τρέφουν ελπίδες για την Ευρώπη.

Αναλυτικά όσα ανέφερε στην κάμερα της NOVA:

«Οι αντίπαλοι ήταν πιο μαχητικοί και απ΄ ότι φάνηκε από την τελευταία τριάδα των αγώνων που δώσαμε, ήθελαν περισσότερο τις νίκες. Είναι μια δύσκολη και εύθραυστη περίοδος για εμάς. Η τελευταία μας νίκη ήταν κόντρα στον Ολυμπιακό, αλλά στη συνέχεια έχουμε… πάψει να δημιουργούμε ευκαιρίες.

Εμείς οι ίδιοι θα δώσουμε τις λύσεις. Πρέπει να παραμείνουμε ενωμένοι. Η ομάδα μας είναι ποιοτική. Φυσικά εξακολουθούμε να ελπίζουμε στην ευρωπαϊκή μας έξοδο.

Διανύουμε μια περίοδο που μας λείπει η αυτοπεποίθηση, όμως εφόσον καταφέρουμε να νικήσουμε τον ΠΑΟΚ θα βρούμε αυτό που μας λείπει και θα συνεχίσουμε με καλύτερες προοπτικές.

Ο κόσμος περιμένει δύναμη και μαχητικότητα από εμάς και είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε».