14.3 C

Εντυπωσιάζει ο Ένγκελς με τη Ρεμς

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποιεί με τη Ρεμς ο Ένγκελς και έχει κερδίσει με το σπαθί του θέση βασικού

Βασικός και αναντικατάστατος είναι ο Μπιόρν Ένγκελς στη Ρεμς. Ο Βέλγος κεντρικός αμυντικός αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο στο χθεσινό ματς Κυπέλλου με αντίπαλο τη Λανς στο οποίο η Ρεμς νίκησε 2-0 και είχε πολύ καλή απόδοση.

Ο Ένγκελς έχει «μετρήσει» 1350 αγωνιστικά λεπτά σε 15 συμμετοχές, ενώ έχει πετύχει κι ένα γκολ. Ο Βέλγος είναι από τους λίγους παίκτες που έχει δώσει δανεικούς ο Ολυμπιακός που εκμεταλλεύονται την ευκαιρία που τους έχει δοθεί και αν συνεχίσει σε αυτό τον ρυθμό, ίσως το καλοκαίρι επιστρέψει στο Λιμάνι. Σύμφωνα με το transfermarket η αξία του αυτή τη στιγμή είναι 6 εκατομμύρια ευρώ.