19.7 C

Επικός Μπρούνο Φερνάντες: «Ελπίζω να μην σταματήσατε να βλέπετε στο ημίχρονο» (pic)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέτυχε 5 γκολ μέσα σε ένα ημίχρονο και μετέτρεψε το 1-2 της Ρόμα σε 6-2 υπέρ της, σκορ που της επιτρέπει να ονειρεύεται από τώρα τον τελικό του Europa League.

Η ομάδα του Σόλσκιερ ήταν καταιγιστική στο δεύτερο μέρος, ισοπέδωσε την αντίστοιχη του Φονσέκα και έγραψε ιστορία καθώς έγινε η πρώτη ομάδα, μετά την Ρεάλ του 64′, που σκοράρει τόσα πολλά τέρματα σε έναν ημιτελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης!

Ο ηγέτης των «Κόκκινων Διαβόλων» Μπρούνο Φερνάντες βρήκε και πάλι δίχτυα, μάλιστα δύο φορές, και λίγο μετά τη λήξη είχε πολλά κέφια, κάτι που φάνηκε και στον επίσημο λογαριασμό του στο Twitter.

«Ελπίζω να μην σταματήσατε να παρακολουθείτε στο ημίχρονο του αγώνα», ήταν το μήνυμα του Πορτογάλου άσου που φέτος σπάει το ένα ρεκόρ μετά το άλλο και συναγωνίζεται μέχρι και τους Σαλάχ, Κέιν στην κορυφή των σκόρερ στην Αγγλία. Μαγικός.