17 C

Επιστροφή στις νίκες για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γουλβς

Μετά από την ήττα κόντρα στην Μπόρνμουθ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε… γιατρικό επικρατώντας με 3-1 της Μπράιτον στο «Ολντ Τράφορντ». Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» είχαν την… τύχη με το μέρος τους στο πρώτο ημίχρονο και βρήκαν δύο αρκετά τυχερά γκολ για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων και να πάρουν τη νίκη.

Ο Αντρέας Περέιρα δοκίμασε σουτ εντός της αντίπαλης περιοχής στο 17′, η μπάλα κόντραρε και ο Ράιαν νικήθηκε. Δύο λεπτά αργότερα από στημένη φάση επικράτησε… αναμπουμπούλα στην περιοχή της Μπράιτον και ο Πρέπερ άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.

Οι «γλάροι» ξαναμπήκαν στο ματς στο 64′ με το γκολ του Ντανκ, αλλά η χαρά τους κράτησε λίγο, αφού δύο λεπτά αργότερα εμφανίστηκε ο Ράσφορντ για να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Την ίδια ώρα, η Γουλβς συνεχίζει να παραμένει αήττητη εδώ και σχεδόν δύο μήνες! Οι «Λύκοι» που προέρχονταν από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες στην Premier League, υπερκέρασαν το εμπόδιο της Άστον Βίλα με 2-1 και έπιασαν τους 16 βαθμούς, όσους έχει και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Νέβες και Ραούλ Χιμένες πέτυχαν τα δύο γκολ, ο Τρεζεγκέ μείωσε σε 2-1 στο 92′ για τους «Χωριάτες».