20.4 C

Ερυθρός Αστέρας – Βόζντοβατς 2-0: Βρήκε «φάρμακο» στον διασυρμό από την Μπάγερν

Στο παρελθόν ανήκει για τον Ερυθρό Αστέρα η βαριά ήττα με 6-0 στο «Μαρακανά» από την Μπάγερν. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του σέρβικου πρωταθλήματος, επιβλήθηκε με 2-0 της Βόζντοβατς χωρίς να θέλξει, όμως, με την απόδοση της. Έτσι, έφτασε τους 46 βαθμούς και άφησε στη δεύτερη θέση τη Βοϊβοντίνα με 39′.

Το σκορ άνοιξε στο 60′ ο Μάριν ευρισκόμενος σε θέση οφσάιντ μετά την πάσα του Τομανέ, ενώ το δεύτερο γκολ της νίκης σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μοχάμεντ Μπεν. Μια εμφάνιση όχι ιδιαίτερα… θετική, από τον προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Αγωνίστηκαν οι: Μπόργιαν, Ντετζένεκ, Πάνκοφ, Ίβανιτς (78′ Γιόβαντσιτς), Μάριν (90′ Σίμιτς), Γκαρσία (86′ Βουκάνοβιτς), Τομανέ, Πέτροβιτς, Ρόντιτς, Μπεν, Γκόμπελιτς.