12.5 C

Έβγαλε την… αγγαρεία και βλέπει Λέγκια ο Ατρόμητος!

Θρίαμβος για την ομάδα του Περιστερίου απέναντι στην Ντουνάισκα και πρόκριση στην επόμενη φάση με συνολικό σκορ 5-3

Μια σπουδαία πρόκριση πήρε ο Ατρόμητος στο Περιστέρι με δεύτερη νίκη κόντρα στην Ντουνάισκα Στρέντα με 3-2. Οι Περιστεριώτες στρέφουν την προσοχή τους στην αναμέτρηση με τη Λέγκια Βαρσοβίας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν καθοριστικό για τον αγώνα με την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου να πετυχαίνει δύο καθοριστικά γκολ που έδωσαν άλλον αέρα στην αναμέτρηση. Ο Μανούσος έδειξε σε δύο χρόνους στο πρώτο ημίχρονο πόσο απειλητικός είναι για να έρθει τελικά το πρώτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε στο 12′ μετά από καταπληκτική ενέργεια του Κατράνη που αφού έκανε ντρίπλες μέσα στην περιοχή και σκόραρε για το 1-0. Στο 27′ ο Όραβετς ανέτρεψε τον Μανούσο μέσα στην περιοχή και εκείνος εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ματέους και Κάλμαρ… άγχωσαν προσωρινά τον Ατρόμητο αφού οι Σλοβάκοι ισοφάρισαν εκμεταλλευόμενοι τη χαλάρωση της ομάδας του Περιστερίου καθώς και το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κάχιλα. Στο 77′ ο Ρισβάνης μετά από φάουλ του Ούμπιδες έκανε το 3-2 και έδιωξε το όποιο άγχος για να ακολουθήσουν οι πανηγυρισμοί της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Θυμίζουμε πως εφόσον ο Ατρόμητος αποκλείσει τη Λέγκια Βαρσοβίας θα βρεθεί στους ισχυρούς στα πλέι οφ της διοργάνωσης.