21.4 C

Φιλική νίκη του Απόλλωνα, 3-1 την Παναχαϊκή

Με 3-1 επικράτησε ο Απόλλων Σμύρνης την Τετάρτη (10/10) σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Παναχαϊκή στη Ριζούπολη. Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» προηγήθηκε στο 26’ με τέρμα από σουτ του Βάρκα για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιατραβάνη στο 42’ από παράβαση, που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Αναγνωστόπουλο.

Το 2-1 έγραψε στο 76’ ο Βουό με κοντινό πλασέ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής ο Γιαννιτσάνης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος (60’ Χουάντερον), Κυριακίδης (60’ Παυλίδης), Χουχούμης (60’ Βιτλής), Κύργιας (60’ Βαφέας), Λαρέα (60’ Ζησόπουλος), Πατράλης (60’ Λαγός), Αγροδήμος (79’ Ρώσση), Βάρκας (60’ Γιαννιτσάνης), Ιριτιέρ (60’ Καραγκούνης), Μπεντινέλι (60’ Μπλάζιτς), Μαρκόσφκι (46’ Βουό).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Μάρκο Τζοβάνοβιτς): Ατανάτσκοβιτς, Παταπής (79’ Λιμάτσι), Κοτσώνης, Ιντζόγλου, Βασιλικόπουλος (61’ Σταμόπουλος), Ιμεράι, Σιατραβάνης, Αντωνακόπουλος (61’ Μωραΐτης), Μουστακόπουλος (90’ λ.τρ. Σταυρόπουλος), Λινάρδος (87’ Βαρσαμίδης), Μασούρας (46’ Πατρώνης).