23.4 C

Φινάλε με νίκη αλά… NBA στο «Σοφία Μπεφόν»

Με ιδανικό τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο ο Χολαργός που επιβλήθηκε με 110-90 του Πανιωνίου στο «Σοφία Μπεφόν» του Φαλήρου στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής της Basket League.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι κυανέρυθροι αγωνίστηκαν χωρίς του Ντέβιον Μπέρι και Νταρνέλ Χάρις που αποφάσισαν να απέχουν λόγω οφειλών της διοίκησης προς το πρόσωπό τους. Οι δύο ομάδες έπαιξαν αρκετά ελεύθερα αφού όντας αδιάφορες φρόντισαν να διασκεδάσουν και να προσφέρουν θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στις εξέδρες.

Παρά τις απουσίες, ο Πανιώνιος ήταν αρκετά ανταγωνιστικός, παρότι πήγε προηγούμενος στο σκορ μόνο στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου. Εκπληκτικό ματς πραγματοποίησε ο Νώντας Παπαντωνίου που είχε 22 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Δίπλαρος.

Για τους φιλοξενούμενους που πέτυχαν συνολικά 110 πόντους και συνολικά 31 στο τέταρτο δεκάλεπτο ξεχώρισαν οι Φιτζπάτρικ και Χόκινς.

Τα δεκάλεπτα: 31-33, 51-50, 73-79, 90-110