18 C

Γιαννίκης: Κάναμε ένα βήμα, τώρα θέλουμε το δεύτερο

Στην αντίδραση που έβγαλε ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά το γκολ που δέχθηκε μόλις στο 2ο λεπτό από τον Παναθηναϊκό (2-1) στάθηκε ο Αργύρης Γιαννίκης, ο οποίος τόνισε πως οι Ηπειρώτες έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου και τώρα θέλουν το δεύτερο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην Cosmote TV:

Αρχικά ανέφερε: «Δίκαιη η νίκη. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο λεπτό που δεν είχαμε μπει ακόμα στο γήπεδο, πιστεύω κάναμε καλή εμφάνιση και ήταν εξαιρετική η αντίδραση της ομάδας μετά το γκολ.

Βγάλαμε τις ευκαιρίες μας, ειδικά σε μία ομάδα όπως ο Παναθηναϊκός. Κάνουμε τη δουλειά μας, εξελισσόμαστε και τα παιχνίδια σίγουρα δεν είναι τυχαία».

Για τη ρεβάνς: «Είναι ένα βήμα, θέλουμε και το δεύτερο. Κοιτάμε στα μάτια τον αντίπαλο και προσπαθούμε για το καλύτερο. Ωριμάζουμε συνεχώς, κάθε αντίπαλος μας δίνει καινούρια στοιχεία».