18.7 C

Γιουβέντους – Σαμπντόρια 3-2: Βαθμολογική ανάσα για τη Γηραιά Κυρία

Σημαντική νίκη πέτυχε η Γιουβέντους κόντρα στη Σαμπντόρια με 3-2 για την 6η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Το σκορ άνοιξε στο 10′ με ασύλληπτο σουτ ο Πάολο Ντιμπάλα, ο οποίος μετά από λίγα λεπτά έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Στο 43′ ο Μπονούτσι από την άσπρη βούλα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στη Γιουβέντους, πριν μειώσει ένα λεπτό αργότερα ο Γιοσίντα.

Στο 57′ ο Λοκατέλι έκανε το 3-1 και ουσιαστικά κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους. Στο 83′ ο Καντρέβα μείωσε σε 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 25/09

Σπέτσια – Μίλαν 1-2 (80′ Βέρντε, 52′ Μαλντίνι, 87′ Ντίαζ)

Ίντερ – Αταλάντα 2-2 (5′ Μαρτίνες, 71′ Τζέκο / 30′ Μαλινόφσκι, 38′ Τολόι)

Τζένοα – Βερόνα 3-3 (77′ Κρισίτο, 80′, 85′ Ντέστρο / 8′ Σιμεόνε, 49′ πεν. Μπάρακ, 90+1′ Κάλινιτς)

Κυριακή 26/9

Γιουβέντους – Σαμπντόρια 3-2 (10′ Ντιμπάλα, 43′ πεν. Μπονούτσι, 57′ Λοκατέλι / 44′ Γιοσίντα, 83′ Καντρέβα)

Έμπολι – Μπολόνια 16:00

Ουντινέζε – Φιορεντίνα 16:00

Σασουόλο – Σαλερνιτάνα 16:00

Λάτσιο – Ρόμα 19:00

Νάπολι – Κάλιαρι 21:45