20.9 C

Γκαρσία: Δείξαμε ότι το επίπεδο του ΠΑΟΚ είναι πάνω-κάτω το ίδιο με αυτό του Ολυμπιακού

Ο Πάμπλο Γκαρσία δεν έμεινε ικανοποιημένος από το 1-1 του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό και υποστήριξε πως κάποιες λεπτομέρειες στέρησαν από την ομάδα του τη νίκη. Παράλληλα, τόνισε πως «το επίπεδο των δύο ομάδων είναι πάνω-κάτω το ίδιο».

Αναλυτικά όσα είπε:

«Σίγουρα όταν δεν κερδίζεις, θες το κάτι παραπάνω. Κάποιες μικρές λεπτομέρειες μας στέρησαν τη νίκη. Είμαι ευχαριστημένος από όλα τα παλικάρια. Έχουμε βελτιωθεί αρκετά. Εμείς φταίμε για τη βαθμολογική διαφορά με τον αντίπαλο γιατί δείξαμε σήμερα ότι το επίπεδο των δύο ομάδων είναι πάνω κάτω το ίδιο.

Είχαμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας τα λάθη που είχαμε κάνει στα προηγούμενα ματς. Στο προηγούμενο παιχνίδι τα βελτιώσαμε και κερδίσαμε. Έχουμε βελτιωθεί επίσης στη νοοτροπία μας και αυτό το δείξαμε σήμερα. Ίσως στο πρώτο ημίχρονο δεν παίχτηκε το καλύτερο ποδόσφαιρο. ΤΟ δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην ομάδα μου. Ο αντίπαλος δεν πάτησε στην εστία μας. Από το κόρνερ ήρθε το γκολ, όπου θα μπορούσαμε να είχαμε καλύτερη αμυντική αντίδραση.

Η ομάδα του δεύτερου ημιχρόνου είναι αυτή που θέλουμε να βλέπουμε. Αν συνεχίσουμε να δουλεύουμε στον ίδιο δρόμο, θα το βρούμε Αυτό που μας λυπεί είναι ότι χάσαμε δύο βαθμούς. Μας ικανοποιεί ότι δείξαμε πως έχουμε ισάξιες ομάδες. Δεν είναι πρώτοι επειδή το αξίζουν, αλλά επειδή έχουμε κάνει εμείς λάθη».