12 C

Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Ρονάλντο απάντησε άμεσα στο αυτογκόλ του Βαράν (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δοκιμάζεται αυτή την ώρα στο Λονδίνο απέναντι στην μαχητική Γουέστ Χαμ και το πρώτο ημίχρονο μας έχει αποζημιώσει ήδη, όσον αφορά το θέαμα και τις συγκινήσεις.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 30′ με ένα σπάνιο αυτογκόλ που προήλθε από τον αγκώνα (!) του Βαράν, αλλά η χαρά τους δεν κράτησε πολύ καθώς ο ασταμάτητος Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε για τρίτο σερί ματς με τη φανέλα των «Κόκκινων Διαβόλων» και 4 λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσια. Άψογο σουτ στην κίνηση από τον Πορτογάλου σούπερ σταρ, ο Φαμπιάνσκι βρήκε απάντηση αρχικά, αλλά αυτή δεν αρκούσε για να κρατήσει το 1-0.