18.2 C

Γουλβς – Μπρέντφορντ 0-2: Ο Τόνεϊ βάρεσε τις καμπάνες για τον Μπρούνο Λάζε

Ώρα… αποφάσεων στη Γουλβς. Οι Λύκοι γνώρισαν νέα ήττα στο πρωτάθλημα με 2-0 εντός έδρας από τη νεοφώτιστη Μπρέντφορντ και μετρούν μόλις μια νίκη και αυτή εκτός έδρας κόντρα στη Γουότφορντ.

Η ομάδα του Μπρούνο Λάζε πραγματοποίησε πολύ κακή εμφάνιση απέναντι στις Μέλισσες που αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 64′ λόγω της αποβολής του Μπαπτίστ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο και διατήρησαν με χαρακτηριστική ευκολία το υπέρ τους προβάδισμα. Στο 28′ ο εκπληκτικός Τόνεϊ ανατράπηκε από τον Μάρσαλ εντός περιοχής και ο διαιτητής υπέδειξε την παράβαση, με τον επιθετικό της Μπρέντφορντ να σημειώνει το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο φορ της ομάδας του Τόμας Φρανκ έφυγε ταχύτατα από τα αριστερά εκθέτοντας τον Κίλμαν και γύρισε για τον Εμπεουμό που σε κενή εστία έγραψε το τελικό 0-2.