22.5 C

Γουόριορς – Μπακς: 122-121: Χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει το Μιλγουόκι (vid)

Οι Μπακς ταξίδεψαν στο Σαν Φραντσίσκο χωρίς τον Γιάννη στη σύνθεση τους και για ακόμη μία φορά ηττήθηκαν, έστω και στις λεπτομέρειες. Οι Γουόριορς, που είχαν σε εξαιρετική βραδιά τον ηγέτη τους Στεφ Κάρι επικράτησαν με 122-121 σε ένα ματς-θρίλερ που κράτησε «ζεστό» το ενδιαφέρον ως το τέλος, εκεί όπου μίλησαν οι προσωπικότητες!

Ο δις MVP του πρωταθλήματος, Κάρι, σημείωσε 41 πόντους έχοντας 14/21 σουτ (5 τρίποντα) και 8/9 βολές, παίρνοντας κυριολεκτικά την ομάδα στις πλάτες του.

Για τους Μπακς, ξεχώρισαν οι Χόλιντεϊ (29π.) και Μίντλετον (28π.) που κράτησαν όσο μπορούσαν, ωστόσο η κακή τέταρτη περίοδος έφερε την ήττα για τα μαχητικά αλλά όχι αποτελεσματικά «Ελάφια».

Συμμετοχή στο ματς είχε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που άφησε και πάλι θετικές εντυπώσεις. Σε σχεδόν 20 λεπτά συμμετοχής είχε 10 πόντους (4/4 σουτ, 2/3 βολές), 5 ριμπάουντ και μία ασίστ.

ΤΑ ΔΩΕΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-26, 53-50, 80-88, 122-121