18 C

Γουότφορντ – Τότεναμ 0-0: Με πρωταγωνιστές Γκαζανίγκα και Πουσέτο (vid)

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις της Γουότφορντ με τον Νάιτζελ Πίρσον στον πάγκο συνεχίζονται. Αυτή τη φορά μπορεί να μην πήρε τη νίκη, ωστόσο έφτασε μια… ανάσα από αυτήν.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι έμειναν στο 0-0 με την Τότεναμ, αλλά ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και θα μπορούσαν να έχουν προηγηθεί στο 70′. Ο Βερτόνγκεν έκανε το χέρι, ο διαιτητής, Μάικλ Όλιβερ υπέδειξε την παράβαση και ο Ντίνι ανέλαβε την εκτέλεση. Ο Γκατσανίγα έσωσε την εστία της ομάδας του (η οποία αγνοεί τη νίκη εντός του 2020 και έχει ουκ ολίγες απουσίες), ενώ η ομάδα του θα μπορούσε να αποδράσει με τη νίκη στο φινάλε.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, από την αναμπουμπούλα εντός περιοχής, ο Λαμέλα έπιασε ένα σουτ η μπάλα παραλίγο να περάσει ολόκληρη τη γραμμή, ωστόσο ο Πουσέτο στο ντεμπούτο του έσωσε την ομάδα του και διατήρησε το 0-0 μέχρι το φινάλε.