21.4 C

Η γρηγορότερη τριάρα στην ιστορία του Ολυμπιακού

Τα τρία γρηγορότερα γκολ στην ιστορία του πέτυχε χθες ο Ολυμπιακός, στην ευρεία νίκη με 4-0 επί του Πανιωνίου, με τα τρία τέρματα των Χασάν (4′), Ελ Αραμπί (6′) και Φορτούνη (9′).

Οι Ερυθρόλευκοι είχαν ήδη σκοράρει τρεις φορές πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, κάτι που πετυχαίνουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στην Α’ Εθνική.

Το τέταρτο μάλιστα γκολ μπήκε στο 24′, κάτι που αποτελεί επίσης ρεκόρ!

Η προηγούμενη γρηγορότερη τριάρα του Ολυμπιακού ήταν και πάλι με αντίπαλο τον Πανιώνιο το μακρινό 1985, με το παιχνίδι να τελειώνει 4 – 2 υπέρ των Πειραιωτών.

Φέτος, στις νίκες του με… κέφια στο σκοράρισμα το συγκρότημα του Μαρτίνς είχε καταφέρει να βάλει γκολ από νωρίς στο 0-5 επί του Αστέρα στην Τρίπολη, με το σκορ να είναι 2-0 στο δεκάλεπτο και στο 4-1 επί της ΑΕΛ στο Καραϊσκάκη, όταν ο φωτεινός πίνακας έδειχνε 2-0 από το 11′.