18 C

Ίντερ – Μπολόνια 6-1: Εξάρα κορυφής για τους Νερατζούρι (vid)

Μεγάλη νίκη πέτυχε η πρωταθλήτρια Ίντερ, απέναντι στην Μπολόνια, την οποία διέσυρε με 6-1, καθαρίζοντας από το πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με τον καλύτερο τρόπο, αφού προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό χάρη στο γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 30’ ο Σκρίνιαρ με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Μπαρέλα έγραψε και εκείνος το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ιντζάγκι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με τα γκολ των Βετσίνο και Τζέκο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι είναι να μειώσουν στο τέλος με το τέρμα του Θιάτε. Επόμενο παιχνίδι για την Ίντερ είναι με την Φιορεντίνα την ερχόμενη Τρίτη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗ SERIE A

Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου

Σασουόλο – Τορίνο 0-1 (77′ Πιάτσα)

Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου

Τζένοα – Φιορεντίνα 1-2 (90+8′ πεν. Κρισίτο, 60′ Σαπονάρα, 89′ Μποναβεντούρα)

Ίντερ – Μπολόνια 6-1 (6′ Μαρτίνεζ, 30′ Σκρίνιαρ, 34′ Μπαρέλα, 54′ Βετσίνο, 63′,68′ Τζέκο, 86′ Θιάτε)

Σαλερνιτάνα – Αταλάντα (21:45)