20.5 C

Ίντερ – Κροτόνε 6-2: Σαρωτική εμφάνιση και όγδοη σερί νίκη!

Η Ίντερ συνέχισε στο 2021 από εκεί που σταμάτησε στο 2020. Οι νερατζούρι πέτυχαν όγδοη σερί νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην κορυφή της Serie A.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε επιβλήθηκε με 6-2 της Κροτόνε, η οποία έκανε το… λάθος να προηγηθεί στο Σαν Σίρο με το γκολ του Τζανελάτο στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν (αμυντικά) στο πνεύμα του αγώνα και τελικά το ημίχρονο έληξε 2-2.

Στο δεύτερο η Ίντερ σοβαρεύτηκε και καθάρισε με τους συνήθεις υπόπτους (Λουκάκου και Λαουτάρο). Ο Λαουτάρο Μαρτίνες μάλιστα έκανε το πρώτο του χατ τρικ με τη φανέλα των γηπεδούχων για το τελικό 6-2.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Ίντερ – Κροτόνε 6-2 (20′, 57′, 81′ Λαουτάρο Μαρτίνες, 31’ αυτ. Μαρόνε, 64’ Λουκάκου / 12′ Τζανελάτο, 36′ Γκόλεμιτς)

Ρόμα – Σαμπντόρια (16:00)

Αταλάντα – Σασουόλο (16:00)

Κάλιαρι – Νάπολι (16:00)

Φιορεντίνα – Μπολόνια (16:00)

Τζένοα – Λάτσιο (16:00)

Πάρμα – Τορίνο (16:00)

Σπέτσια – Βερόνα (16:00)

Μπενεβέντο – Μίλαν (19:00)